Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 165Łącznie: 57127

ZAMOŚĆ - MROCZA

W 95. rocznicę zdobycia niemieckiego pociągu pancernego pod Rynarzewem, w dniu 18.02.br. pod pomnikiem w Zamościu odbyła się uroczystość patriotyczna z udziałem władz samorządowych, potomków Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, żołnierzy WP, uczniów, druhów strażaków z OSP i PSP oraz pozostałych mieszkańców. Nasze Koło reprezentował kpr. Adam Młodzik - żołnierz 1 batalionu logistycznego Ziemi Nakielskiej mieszkaniec Bydgoszczy, ktróry w imieniu członków mroteckiego Koła oddał hołd poległym Powstańcom składając symboliczną wiązankę kwiatów.  

 

W tym samym dniu dr. Marek Szymaniak - Główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej w Gdańsku Delegatura IPN w Bydgoszczy, w obecności wiceprezesa Koła Krzysztofa Polewczyńskiego wygłosił dla uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy, następnie dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy prelekcję pt. "Życie wybitnego mroczanina - Wacław Polewczyński 1898-1948". W SP było to już drugie spotkanie (pierwsze miało miejsce w dniu 31.01.br.). Kolejne spotkanie z uczniami Gminy Mrocza w/w Prelegent odbędzie w dniu 27.02.2014r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Witosławiu, wcześniej dr Szymaniak wystąpi "na żywo" w Radio Nakło, w ten sposób przybliży słuchaczom Radia sylwetkę Żołnierza Niezłomnego z Mroczy Wacława Polewczyńskiego ps. "Połomski". Są to przedsięwzięcia realizowane w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Gminie Mrocza. Główna uroczystość odbędzie się w dniu 1 marca br., kiedy to m.in. o godz. 10.00 odbędzie się msza św.
w kościele Parafialnym następnie uczestnicy uroczystości przejdą m.in. w asyście Pocztów Szatndarowych, pododdziału honorowego 1 batalionu logistycznego Ziemi Nakielskiej, uczniów oraz zaproszonych gości i mieszkańców na plac przed SP im. WP w Mroczy. Najważniejszym wydarzeniem będzie odsłonięcie i poświęcenie zamieszczonej na ścianie budynku szkoły Tablicy Memoratywnej upamiętniającej Żołnierza Niezłomnego z Mroczy Wacława Polewczyńskiego ps. "Połomski". Szczegóły uroczystości na plakacie poniżej w aktualnościach, Zapraszamy !!.

mjr rez. Jarosław Odrobiński

Autor:J.O.
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com