Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 199Łącznie: 57161

WNIOSKI !

Zgodnie z Decyzją Nr 187/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 czerwca 2009 r. w sprawie wprowadzenia zasad współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi, w imieniu Zarządu przesłałem do Dowódcy 1 batalionu logistycznego Ziemi Nakielskiej oraz Dowódcy Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy Wnioski do planu współpracy jednostki wojskowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi na rok 2014. Dotyczą one udziału żołnierzy 1 blog oraz muzyków z Orkiestry w planowanych przez Nasze Koło uroczystości w 2014 r.

 

Otóż są nimi: w dniu 5 stycznia Gminne obchody 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Mroczy (planujemy przeprowadzić rekonstrukcję walk o Mroczę z dnia 5 stycznia 1919 r. - przygotowaną przez członków Stowarzyszenia Miłośników Historii i Oręża z Bydgoszczy).

 

Drugą uroczystością organizowaną po raz pierwszy w Mroczy będą Gminne obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" (m.in. w dniu 1 marca planowane jest odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Memoratywnej upamiętniającej Wacława Polewczyńskiego ps. „Połomski” - Żołnierza Wyklętego z Mroczy).  Konkretnie przy tej uroczystości pozyskaliśmy już nieocenioną pomoc i wsparcie od Pana dr. Marka Szymaniaka z bydgoskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

 

Mamy nadzieję, iż Nasze plany zostaną w pełni zrealizowane. Czeka Nas w najbliższych miesiącach ogrom pracy związany z tymi wydarzeniami. Na chwilę obecną wszystko idzie zgodnie z planem.

 

mjr rez. Jarosław Odrobiński

 
Autor:J.O.
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com

Komentarze