Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 3Łącznie: 56965

Spotkanie wigilijne !

Po niecodziennym dla członków Naszego Koła (kol. Krzysztofa Polewczyńskiego i Sebastiana Mazura) dniu, kiedy to we wtorek 11 grudnia br. podczas przedświątecznego posiedzenia Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego otrzymali z rąk Przewodniczącego w/w Komitetu Wicewojewody Kujawsko - Pomorskiego Zbigniewa Ostrowskiego Srebrnych Medali Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, w dniu 14.12.2012 r. odbyło się w Sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy niezwykłe spotkanie. W tym szczególnym dla wszystkich członków Towarzystwa i Naszych rodzin okresie, który poprzedza kolejną 94. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a przede wszystkim zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku spotkanie to połączone z podzieleniem się Opłatkiem i życzeniami płynącymi z głębi serca miało wyjątkowy i trudny do opisania charakter oraz świąteczną już atmosferę. Naszymi gośćmi byli ks. Proboszcz Parafii p.w. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy - dziekan Dekanatu mroteckiego Wojciech Cierniak, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Leszek Klesiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Romuald Rosiński (jednocześnie członek Koła), którzy złożyli wszystkim obecnym świąteczne Bożonarodzeniowe życzenia oraz mobilizowali do dalszej działalności na rzecz kontynuacji w upamiętnianiu idei Powstania Wielkopolskiego w 2013r., w szczególności wśród młodego pokolenia. 

 

W tą niebywałą atmosferę zostaliśmy wprowadzeni  przez uczniów - harcerzy Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy (pod kierunkiem drużynowych Barbary Półgęsek (członkini Koła) oraz Grażyny Paliwoda), którzy wspólnie z Nami odśpiewali  kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Przybieżeli do Betlejem...”.  Następnie przystąpiliśmy do tradycyjnego dzielenia się opłatkiem. 

 

Po tej duchowej dawce emocji na zakończenie przy wspólnym świątecznym stole posililiśmy się skromnym poczęstunkiem w postaci ciasta i słodyczy (wypieku domowego przygotowanego siłami kol. Marii Soboty i Magdaleny Musiał - Resler, dziękujemy także za wsparcie Marii Nowackiej oraz Państwu Krystynie i Józefowi Daroń), nie mogło również zabraknąć kawy i herbaty. Szczególne podziękowania kierujemy do harcerzy, którzy są z nami od początku. Była to także, jak się okazało wyśmienita okazja do wspólnych rozmów, wspomnień i omówienia obchodów 94. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Gminie Mrocza. 

 

Niezwykle miłym akcentem i niespodzianką była przekazana na ręce Prezesa mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego laurka wykonana przez uczniów, która niech będzie dla Nas wszystkich mottem przewodnim i przesłaniem w tym szczególnym okresie:

 

„Aby wszystkie dni w roku
Były tak piękne i szczęśliwe,
jak ten jeden wigilijny wieczór.

 

Aby Wasze twarze i twarze
Wszystkich bliskich rozpromieniał
uśmiech, a gwiazdka Betlejemska
prowadziła Was ku dobremu

 

z Okazji
Świąt Bożego Narodzenia
i Nowego Roku
życzą 
Harcerze z SP w Mroczy
wraz z drużynowymi”

 

Gwiazdka 2012 r.

 
Autor:MS

 
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com

Komentarze