Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 63Łącznie: 57025

Relacja z Szubina

Udział Mroczy w „Boju o Szubin”

 

W dniu 11.01.2011r w Szubinie na zaproszenie organizatorów tj.  władz samorządowych Szubina oraz Prezesa miejscowego Koła TPPW 1918/1919 Piotra ADAMCZEWSKIEGO członkinie mroteckiego Koła TPPW  w osobach Maria NOWACKA oraz Joanna PAŁAMARCZUK uczestniczyły w podniosłej uroczystości  93. rocznicy Powstania Wielkopolskiego („Bój o Szubin”).  

 

Na cmentarzu przed Pomnikiem Powstańczym po modlitwie Panie złożyły wiązankę kwiatów w imieniu członków Naszego Koła. Następnie uczestniczyły w dalszej części uroczystości w sali Zespołu Szkół w Szubinie, gdzie m.in. odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i chóru „Harmonia” z Janowca Wielkopolskiego, wręczenie legitymacji członkowskiej członkom Młodzieżowego Koła TPPW oraz prezentowana była wystawa okolicznościowa. Dodatkową atrakcją była honorowa asysta wystawiona przez Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich.

 

Prezentujemy galerię zdjęć z pobytu Pań z mroteckiego Koła TPPW na gościnnej ziemi szubińskiej , którą udostępniła Pani Maja Stankiewicz. Bardzo dziękujemy za życzliwość. 

 

Ze szczegółami uroczystości wraz z przepiękną galerią zdjęć możecie Państwo zapoznać się i obejrzeć m.in.  na „zaprzyjaźnionej” stronie internetowej: www.powstanie.szubin.net

 

Dziękujemy za zaproszenie.

 

 

Autor:J.O.

 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com