Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 49Łącznie: 57011

PAMIĘTAMY !

 

Dotychczasowe inicjatywy podejmowane przez członków mroteckiego Koła dla upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej:

 

W dniu 17. 04. 2009 r. organizacja uroczystości - posadzenie na Cmentarzu Parafialnym w Mroczy Katyńskiego Dębu Pamięci ku czci mjr. Pawła SZYFTERA Powstańca Wielkopolskiego zamordowanego strzałem w tył głowy przez NKWD w Katyniu wiosną 1940 roku.

 

W dniu 14.04.2010 r. organizacja uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Mroczy, uroczyste odsłonięcie na Kościele znajdującym się na Cmentarzu Parafialnym Tablicy Memoratywnej, poświęconej mjr.  Bronisławowi  STOJACZYKOWI oraz kpt. Wacławowi LENCKOWSKIEMU, dwóm oficerom Wojska Polskiego urodzonym w Mroczy, zamordowanym przez NKWD w Katyniu wiosną 1940 roku.

 

W dniu 11.04.2011 r. organizacja uroczystość w Mroczy z okazji 71. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 1. rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Odsłonięcie na Kościele znajdującym się na Cmentarzu Parafialnym Tablicy Memoratywnej poświęconej ofiarom katastrofy, Prezydenta RP Lecha KACZYŃSKIEGO
i Jego Małżonki MARII oraz 94 osób
udających się na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej dokonanej na jeńcach wojennych RP wiosną 1940 roku przez NKWD.

 

W dniu 11.04.2012 r. w Witosławiu organizacja uroczystość z okazji 72. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej - posadzenie na placu przed Szkołą Podstawową im.
A. Mickiewicza Katyńskiego Dębu Pamięci dla uhonorowania pamięci por. pil. Zygmunta KURNATOWSKIEGO-MIELŻYŃSKIEGO – ziemianina, oficera WP związanego poprzez koligacje rodzinne z majątkiem Koczorowskich w Witosławiu, zamordowanego strzałem w tył głowy przez NKWD w Charkowie w 1940 roku.

 

Zwracamy się z apelem o zapalenie zniczy w tych miejscach, oddając należny Hołd i Pamięć ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. 

Autor:J.O.
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com