Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 28Łącznie: 56990

KONTYNUACJA UROCZYSTOŚCI 94. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO !

Zgodnie z Programem Gminnych Uroczystości z okazji 94. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Mroczy połączonych z obchodami 620-Lecia nadania Praw Miejskich Miastu Mrocza w dniu 4 stycznia 2013 r. w Drążnie złożymy wiązankę kwiatów na Kamieniu upamiętniającym śmierć Powstańca Wielkopolskiego z Nakła nad. Notecią Józefa BALCERZAKA.

Natomiast główna uroczystość odbędzie się w Mroczy w dniu 5 stycznia 2013 r. - szczegółowy Program znajduje się poniżej w Aktualnościach, na które w imieniu Organizatorów serdecznie ZAPRASZAMY.

 

Otrzymaliśmy także zaproszenie od Prezydenta Miasta Inowrocławia, Dowódcy Garnizonu Inowrocław oraz Prezesa Koła TPPW 1918/1919 w Inowrocławiu na uroczystości do Inowrocławia, które odbedą się w dniach 4 i 5 stycznia br. W dniu 4 stycznia w sali sesyjnej Ratusza nastąpi Inauguracja obchodów (wystawa pamiątek powstańczych i koncert pieśni). Natomiast głowna uroczystość odbędzie się w dniu 5 stycznia (podobnie zresztą jak w Mroczy), gdzie pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich odbędzie się manifestacja patriotyczna z udziałem władz miasta i dowództwa Garnizonu Inowrocław, kompanii honorowej Garnizonu w asyście Orkiestry dętej Inowrocławskich Kopalni Soli Solino SA. Serdecznie dziękujemy ale niestety ze względu na własne obchody nie będziemy uczestniczyć w inowrocławskich uroczystościach.

 

Kolejnym miastem, gdzie odbędą się obchody jest Szubin. W otrzymanym zaproszeniu Burmistrz Szubina wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej przedstawili Program obchodów w dniu 11. 01. 2013 r., który obejmuje m.in.: uroczystość pod pomnikiem powstańczym na cmentarzu oraz kontynuację w Muzeum Ziemi Szubińskiej (program słowno - muzyczny pt. "Bój o Szubin w świetle wspomnień", projekcja materiału filmowego pt. "Ocalić od zapomnienia - powstańcze mogiły w Samoklęskach Dużych" oraz zwiedzanie wystawy pt. "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w fotografii. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, oczywiście weźmiemy udział także i w tym roku "w zdobyciu Szubina". W szubińskich obchodach jesteśmy obecni od 2008 roku. 

Autor:J.O.
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com