Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 453Łącznie: 2154

Kolejny już Zlot przeszedł do historii !

 

W dniu 18.05.2012r. Gimnazjum nr 9 im. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy  pełniło rolę Gospodarza VIII Zlotu Szkół i Kół im. Powstańców Wielkopolskich pn. „W Gościnie u Przyjaciół”. Jest już tradycją, iż od 8 lat spotkania odbywają się co roku w innej szkole i miejscowości. Aktualnie Kujawsko-Pomorski Oddział TPPW 1918/1919 w Bydgoszczy skupia 26 Kół TPPW, a w województwie Kujawsko-Pomorskim istnieje 16 szkół podstawowych i gimnazjów, które przyjęły za Patrona imię Powstańców Wielkopolskich.

 

Starannie przygotowany przez Panie Urszulę Mikołajczak i Joannę Śpiewakowską- Organizatorki Zlotu Program został zrealizowany przez Uczestników w całości. Obejmował on m.in.: zwiedzanie szkoły, poczęstunek, uroczyste rozpoczęcie (przez Dyrektora Gimnazjum Wojciecha Murawskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Jacka Pietraszko), prezentację przez Gości przygotowanego wcześniej materiału dotyczącego 1 miejsca pamięci związanego z miejscowością, z której przyjechali. Następnie dzieci z zaprzyjaźnionych szkół udały się pod Pomnik Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego w Bydgoszczy, gdzie złożono kwiaty. Po tej części wszyscy udali się na spacer po mieście w trakcie, którego uczniowie Gimnazjum nr 9 (Gospodarze) prezentowali Gościom charakterystyczne zabytki. W tym samym czasie w szkole nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół i inni Goście, Członkowie Zarządu Oddziału oglądali prezentacje dotyczące działań społeczności Szkolnej w związku z Patronem Szkoły. Po tych wszystkich atrakcjach Gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników Zlotu obiad, po którym nastąpiło uroczyste zakończenie Zlotu. Następny IX Zlot odbędzie się w Brzozie, gdzie gospodarzami będzie społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich mieszczącej się przy ul. Powstańców Wielkopolskich.    

 

Nasze Koło reprezentowała Maria Nowacka – Sekretarz Zarządu Koła, która zapoznała Gości z prezentacją multimedialną pt. „"5. rocznica Powstania mroteckiego Koła". Dziękujemy Organizatorom za wspaniałe przyjęcie i Gościnę.

Autor:J.O.
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com