Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 66Łącznie: 57028

KOLEJNE UROCZYSTOŚCI z OKAZJI 95. ROCZNICY !!

 

 

 

 

W dniu 10. 01. 2014 r. mjr rez. Jarosław Odrobiński uczestniczył w podniosłej uroczystości w Pile. Na zaproszenie Starosty Pilskiego Mirosława Mantaja oraz Prezesa TPPW 1918/1919 Koło nr 9 w Pile Jana Ryszarda Grabarczyka w Państowwej Wyższej Szkole Zawodowej Prezes mroteckiego Koła - nauczyciel przysposobienia wojskowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Łobżenicy wraz z uczniami - kadetami klas wojskowych był swiadkiem niezwykłej uroczystości. Koło w Pile otrzymało Sztandar oraz imię kapitana Teofila Spychały (zasłużonego powstanica wielkopolskiego, urodzonego w Liszkowie, pochowanego w Fanianowie).

W dniu 11. 01. 2014 r. w Szubinie podczas uroczystości z okazji 95. rocznicy Powstania Wielkopolskiego Nasze Koło reprezentowali: Maria Nowacka, Edmund Mataczyński oraz Maran Wiśniewski.

Natomisat w dniu 17. 01. 2014 r. w Nakle nad Notecią w Muzeum Ziemi Krajeńskiej miało miejsce otwarcie wystawy pt. "Śladami Powstania Wielkopolskiego 1918-1919". Mroteckie Koło reprezentowali: Maria Nowacka, Magdalena Musiał - Resler wraz z mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim. Na zaprezentowanej galerii zdjęć widniały miejsca pamięci związane z Gminą Mrocza tj. Drążno (głaz upamiętniający smierć Józefa Balcerzaka) oraz Mrocza - Plac Wolności, gdzie znajduje się Obelisk upamiętniający Powstańców Wielkopolskich z Mroczy i okolic.

Ortrzymaliśmy również zaproszenie na obchody rocznicowe w Kcyni (m.in. od Naszego członka Koła Burmistrza Kcyni Piotra Hemmerlinga), które odbędą się w dniu 31. 01. 2014 r., także i w tym miejscu nie zabraknie Naszych przedstawicieli - silnej delegacji, która corocznie od kilku już lat uczestniczy w tych uroczystościach.

 

 

 

mjr rez. Jarosław Odrobiński

Autor:J.O.

 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com

Komentarze