Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 178Łącznie: 57140

KCYNIA ZDOBYTA !

W dniu 03.02.2012r. w Kcyni (w ten szczególnie mroźny dzień) odbyły się obchody 93. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, w której udział wzięły na zaproszenie Proboszcza Parafii p.w. WNMP oraz władz samorządowych Kcyni członkinie Naszego Koła w osobach: sekretarz Zarządu Koła Maria Nowacka (córka Powstańca Wielkopolskiego) oraz Joanna Pałamarczuk (również wywodząca się z Rodziny o tradycjach Powstańczych). Program uroczystości był niezwykle atrakcyjny i obejmował m.in.: mszę świętą w kościele p.w. Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni z udziałem pocztów sztandarowych. Po mszy główne uroczystości odbyły się na Rynku. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Piotr Hemmerling - Burmistrz Kcyni (notabene nadal aktualny członek Naszego Koła). Apel powstańczy odczytali kcyńscy harcerze. Uroczystość zakończono złożeniem wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Uroczystości zakończyła inscenizacja walk powstańców wielkopolskich o Kcynię – rekonstrukcja historyczna „W pierwszej linii”. Na pełną relacje z uroczystości oraz przepiękną galerię zdjęć zapraszam Państwa na zaprzyjaźnione strony: www.kcynia.pl, www.powstanie.szubin.net, www.kurier-nakielski.pl, www.paluki.tygodnik.pl. Naprawdę warto skorzystać z tych stron.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i pamięć o Mroczy oraz za dostarczenie uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji.

W dniu 07.02 w Paterku c.d. obchodów rocznicowych Powstania Wielkopolskiego w powiecie nakielskim, na które otrzymaliśmy także zaproszenie i będziemy z delegacją Naszego Koła.


Ponadto niebawem relacja z ogłoszenia wyników XIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i otwarcia wystawy pokonkursowej „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 w naszej pamięci”, która miała miejsce w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle n.Not. w dniu dzisiejszym.

Autor:J.O.

 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com

Komentarze