Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 68Łącznie: 57030

Informacja - Komunikat

 

Drodzy Internauci !

 

W zakładce „Pliki do pobrania” udostępniliśmy specjalnie dla Was Naszą publikację „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w Mroczy i okolicy. 90 rocznica wydarzeń”, której autorem jest Prezes TPPW 1918/1919 Koło w Mroczy im. ppor. Franciszka Borzycha mjr Jarosław Odrobiński. Wydana na okoliczność obchodów 90. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy na przełomie roku 2008/2009.

 

Publikacja składa się z IV rozdziałów. W rozdziale I autor zawarł nast. zagadnienie „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Ogólny zarys”. Rozdział II to „Wydarzenia Powstania Wielkopolskiego w Mroczy w dokumentach i opracowaniach archiwalnych, historycznych oraz zasobach bibliotecznych”. Rozdział III przedstawia „Sylwetki Powstańców z Mroczy i okolic”. Rozdział IV „Uroczystości Patriotyczne z okazji Świąt Narodowych i innych organizowane w Mroczy po odzyskaniu Niepodległości w 1920r.”. W ostatnim V rozdziale zawarte jest „Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło Nr 23
w Mroczy. Geneza powstania – dzień dzisiejszy”.

 

Zebrane fundusze m.in. ze Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, Urzędu Miasta i Gminy Mrocza, Banku Spółdzielczego w Koronowie, Firm i osób prywatnych oraz członków TPPW w Mroczy pozwoliły na wydrukowanie w/w publikacji w 1000 egz.

 

Obecnie Nasza publikacja znajduje się w Instytucjach, Urzędach Użyteczności Publicznej i Samorządowych, jak również w rękach osób prywatnych co najmniej w  3 Województwach: Wielkopolskiego, Mazowieckiego oraz Kujawsko-Pomorskiego.

 

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony Państwa Naszą nową stroną, a tym samym Naszą działalnością postanowiłem udostępnić publikację dla szerszego Jej grona osób. Mam nadzieję, że Nasza działalność wydawnicza przekroczy w ten sposób nie tylko granice wspomnianych powyżej Województw, ale także Kraju.

mjr Jarosław Odrobiński

 

 

Autor:J.O.
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com