Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 47Łącznie: 57009

Brzoza 07.06.2013r.

 

W dniu 7 czerwca 2013r. w Brzozie odbył się IX Wojewódzki Zjazd Szkół i Kół imienia Powstańców Wielkopolskich w „W gościnie u Przyjaciół”. Tym razem byliśmy podejmowani niezwykle gościnnie przez Gospodarza Gminy Nowa Wieś Wielka Pana Wojciecha Oskwarka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzozie im. Powstańców Wielkopolskich Panią Barbarę Kępczyńską oraz Panią Ewę Grzanka – główną Koordynatorkę Zjazdu oraz autorkę prezentowanego Programu. Zarówno założenia, cele, zadania, metody oraz formy realizacji zadań przedstawionego Programu udało się zrealizować w całości przy pięknej słonecznej pogodzie. Jako uczestnicy tj. dorośli i uczniowie przybyłych szkół zostaliśmy zapoznani m.in. z historią szkoły i wydarzeń Powstania Wielkopolskiego na terenie Brzozy (w tym krótka informacja o przebiegu bitwy na Kozaku), złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod pomnikiem poległych Powstańców.Kolejnymi zadaniami (dorośli biorąc aktywny udział w warsztatach a młodzież w rajdzie rowerowym i pieszym) było integrowanie grup przez wspólne przeżywanie, rozwiązywanie problemów, rozumienie swoich i innych potrzeb, ukazanie bogactwa lasów i ich funkcje oraz rozwijanie sprawności ruchowej i plastycznej.

Na zakończenie miało miejsce wspólne spotkanie przy ognisku wraz z posiłkiem.W tym szczególnym miejscu była okazja do podsumowania Naszego pobytu, wspólnych dyskusji i wymiany poglądów. Utworzyliśmy harcerski krąg, podczas którego nastąpiło przekazanie pozytywnej energii.W takiej podniosłej atmosferze dobiegło końca Nasze spotkanie kultywujące w ten nietypowy sposób tradycje Powstania Wielkopolskiego.

Następne spotkanie Jubileuszowe odbędzie się w Pakości.

 

Dziękuję Organizatorom w imieniu członków Naszego Koła za trud i wysiłek w przygotowanie tego Zjazdu oraz otwartość serc podczas samego już pobytu w Brzozie
i okolicy na łonie natury
.

 

Mjr rez. Jarosław Odrobiński

 

Autor:J.O.
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com