Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 91Łącznie: 77155

96. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

96. rocznica wybuchu
Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
w Mroczy 1918-2014/2015

 

Program Gminnych Uroczystości:

 

W dniu 27.12.2014r. / sobota /: 

 • godz. 11.00 - udział delegacji członków mroteckiego Koła TPPW 1918/1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w uroczystościach Wojewódzkich w BYDGOSZCZY w Kościele Garnizonowym oraz przed Grobem Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego.
 • godz. 11.00 - zapalenie zniczy przez delegację członków mroteckiego Towarzystwa wraz z przedstawicielami Potomków w miejscach związanych z Powstaniem i upamiętniających Powstańców Wielkopolskich w MROCZY: Obelisk wraz z Tablicą memoratywną upamiętniający udział mieszkańców Mroczy i okolic w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919 na Placu Wolności, Tablica memoratywna ku pamięci kpr. Feliksa Łabędzkiego z Siedlemina – Powstańca kompanii jarocińskiej, który zginął w walce o Mroczę, na Cmentarzu Parafialnym na Pomniku dowódcy Powstańców z Mroczy oraz Patronie mroteckiego Koła TPPW 1918/1919 ppor. Franciszku Borzych. W DRĄŻNIE – Głaz-Kamień wraz Tablicą memoratywną upamiętniający miejsce śmierci Powstańca Wielkopolskiego z Nakła n./Not. Józefa Balcerzaka.

 

W dniu 04.01.2015r. /niedziela/: 

 • godz. 11.00 - złożenie kwiatów przez delegację członków Towarzystwa w DRĄŻNIE na Głazie-Kamieniu wraz z Tablicą memoratywną - Powstańca Wielkopolskiego z Nakła n. Not. Józefa Balcerzaka. 

 

W dniu 05.01.2015r. /poniedziałek/ - główna uroczystość:

 

 • godz. 10.55 – Zbiórka na placu przed Kościołem Parafialnym – ul. Kościelna (wejście do Kościoła). 
 • godz. 11.00 – Kościół Parafialny pw. Św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy:
  - Uroczysta Msza Święta w intencji poległych Powstańców Wielkopolskich i ich Rodzin z udziałem wojskowej asysty honorowej 1 batalionu logistycznego „Ziemi Nakielskiej” z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy i Pocztów Sztandarowych Szkół, OSP oraz Organizacji Kombatanckich – celebrowana przez Proboszcza Parafii ks. dziekana Wojciecha Cierniaka.
 • Przemarsz do miejsca uroczystości - Plac Wolności – ok. godz. 11.45:
  - Podniesienie Flagi Państwowej na maszt - Hymn państwowy.
  - Złożenie wiązanek kwiatów (zniczy) /Obelisk Powstańczy i Tablica Memoratywna ku Pamięci Feliksa Łabędzkiego – Powstańca z kompanii Jarocińskiej - Warta honorowa żołnierze z 1 blog „Ziemi Nakielskiej”, uczniowie kadeci z ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie oraz ZSP im. T. Kościuszki w Łobżenicy.
  - Odśpiewanie Roty.
 • Przemarsz na plac przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Mroczy – rozwiązanie kolumny/ zakończenie uroczystości w Sali widowiskowej /ul. Śluzowa:
  - Powitanie przez Prezesa TPPW 1918/1919 Koło im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego;
  - Wystąpienie Starosty Nakielskiego.
  - Wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Leszka Klesińskiego;
  - Wystąpienia zaproszonych gości;
  - Część artystyczna w wykonaniu społeczności WTZ w Mroczy, prezentacja wystawy „Twarze powstania wielkopolskiego” z Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna.
 • Zakończenie uroczystości ok. 14.30

 

 OPRACOWAŁ
Główny koordynator przedsięwzięć rocznicowych w Gminie Mrocza
Prezes TPPW 1918/1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy

 

/-/mjr rez. Jarosław ODROBIŃSKI  

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

PREZES TPPW 1918/1919 Koło w Mroczy im. ppor. Franciszka Borzycha

BURMISTRZ Miasta i Gminy Mrocza

PROBOSZCZ Parafii pw. Św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy

 

 

Współorganizatorzy: 1 blog „Ziemi Nakielskiej” w Bydgoszczy, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Kujawsko Pomorski Oddział Regionalny Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury  i Rekreacji w Mroczy.

 
Autor:MS
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com