Stanowisko TPPW w Mroczy ws. nazwania rond

Szczegóły tutaj...

Wizyt
Dzisiaj: 17Łącznie: 56979

95. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy - część I obchodów

95. rocznica wybuchu
Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
w Gminie Mrocza - 1918- 2013/2014

 

Program Powiatowo-Gminnych Uroczystości:

W dniu 27.12.2013r. /piątek/:

  • godz. 10.00 - udział delegacji członków mroteckiego Koła TPPW 1918/1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w składzie: Maria Nowacka, Krzysztof Polewczyński, kpr. Adam Młodzik, Łukasz Odrobiński i mjr rez. Jarosław Odrobiński w uroczystościach Wojewódzkich w BYDGOSZCZY w Kościele Garnizonowym oraz przed Grobem Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego.
  • godz. 10.30 - zapalenie zniczy przez delegację członków mroteckiego Towarzystwa wraz z przedstawicielami Potomków w składzie: Maria Sobota, Zdzisława Jędrzejczak, Edmund Mataczyński oraz Roman Pajzderski w miejscach związanych z Powstaniem i upamiętniających Powstańców Wielkopolskich w MROCZY: Obelisk Powstańczy na Placu Wolności, Tablica Memoratywna ku pamięci kpr. Feliksa Łabędzkiego z Siedlemina – Powstańca kompanii jarocińskiej, który zginął w walkach o Mroczę, na Cmentarzu Parafialnym na Pomniku dowódcy Powstańców z Mroczy oraz Patronie mroteckiego Koła TPPW 1918/1919 ppor. Franciszku Borzych. W DRĄŻNIE - Głaz wraz Tablicą memoratywną upamiętniający miejsce śmierci Powstańca Wielkopolskiego z Nakła n./Not. Józefa Balcerzaka.

 

W dniu 04.01.2014r. /sobota/:

  • godz. 10.30 - złożenie kwiatów przez delegację członków Towarzystwa (Krystyna i Józef  Daroniowie, Zbigniew Przybylski oraz mjr rez. Jarosław Odrobiński) na Głazie wraz z Tablicą memoratywną - Powstańca Wielkopolskiego z Nakła n. Not. Józefa Balcerzaka /DRĄŻNO.

 OPRACOWAŁ
Główny koordynator przedsięwzięć rocznicowych w Gminie Mrocza
Prezes TPPW 1918/1919 im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy

 

mjr rez. Jarosław ODROBIŃSKI

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!!!

 

STAROSTA NAKIELSKI

BURMISTRZ MIASTA i GMINY MROCZA

PREZES TPPW 1918/1919 Koło w Mroczy im. ppor. Franciszka Borzycha

PROBOSZCZ Parafii pw. Św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy

 

 

 

Współorganizatorzy: 1 batalion logistyczny „Ziemi Nakielskiej” w Bydgoszczy, SP im. WP w Mroczy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji  w Mroczy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Łobżenicy im. T. Kościuszki.

Autor:MS
 
Dodaj link do:
www.wykop.pl
www.dodajdo.com
www.facebook.com